SZKOLENIE: Praktyczne Narzędzia Doradztwa Zawodowego dla Szkoły. (2024-11-21)

SZKOLENIE: Praktyczne Narzędzia Doradztwa Zawodowego dla Szkoły. (2024-11-21)


Kiedy i Gdzie?

  • Data: 21 listopada 2024 r.
  • Czas: 17:00, 3 godziny dydaktyczne
  • Platforma: GoogleMeet
  • Prowadzący: Donata Dzimińska
  • Dostęp do nagrania: 2 miesiące

ZAMÓWIENIE DLA SZKÓŁ
Faktura z odroczonym terminem płatności:
>>   FORMULARZ   <<
kontakt: 501 654 274, kontakt@nowoczesna-edukacja.pl

OPIS SZKOLENIA:

Jak ciekawie i sprawnie zorganizować doradztwo zawodowe w szkole. Jakich narzędzi i metod użyć, aby zainteresować uczniów i zachęcić ich do samorozwoju. Z Jakich testów, programów, kwestionariuszy, narzędzi online warto skorzystać. Jak dokumentować działania doradcy i innych osób odpowiedzialnych za realizację doradztwa zawodowego w placówce.

CEL GŁÓWNY:

Wyposażenie uczestników w ciekawe i wartościowe narzędzia realizacji doradztwa zawodowego w szkole zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

DLA KOGO?

Dyrektorzy szkół, doradcy zawodowi, nauczyciele, osoby odpowiedzialne za realizację doradztwa zawodowego w szkole podstawowej oraz ponadpodstawowej.

CELE SZKOLENIA:

  • Poznanie metod i form realizacji działań związanych z doradztwem zawodowym. W tym obowiązkowych 10 godzin w klasach VII i VIII.
  • Zasady dokumentowania działań doradczych.
  • Usystematyzowanie wiedzy na temat osób odpowiedzialnych za realizację, terminów, podmiotów, z którymi szkoła współpracuje przy realizacji doradztwa zawodowego.
  • Zapoznanie uczestników z aktualnymi narzędziami doradztwa zawodowego – prezentacja nowoczesnych metod i narzędzi wspierających uczniów w wyborze ścieżki edukacyjno-zawodowej.
  • Doskonalenie umiejętności identyfikacji predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczniów – korzystanie z testów i kwestionariuszy zawodowych oraz innych narzędzi diagnostycznych.
  • Budowanie umiejętności komunikacyjnych i motywacyjnych doradców – praca nad technikami motywowania uczniów do samorozwoju i świadomego wyboru kariery.
  • Promowanie współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym w procesie doradztwa zawodowego – omówienie metod angażowania rodziców oraz organizacji zewnętrznych (np. lokalnych pracodawców) w kształtowanie ścieżek kariery uczniów.
  • Przygotowanie do wykorzystania zasobów cyfrowych w doradztwie zawodowym – prezentacja cyfrowych narzędzi i platform, które mogą wspierać pracę doradców w szkołach.
  • Praktyczne ćwiczenia z tworzenia i stosowania materiałów doradczych – warsztatowa praca nad tworzeniem narzędzi, takich jak formularze, prezentacje i scenariusze rozmów doradczych.
  • Przykłady zastosowania AI w szkolnym doradztwie zawodowym.

PROGRAM SZKOLENIA

  1. Przedstawienie celów i programu szkolenia. Sprawy organizacyjne
  2. Metody i formy realizacji działań związanych z doradztwem zawodowym. W tym obowiązkowych 10 godzin w klasach VII i VIII oraz w pozostałych oddziałach przedszkola, szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.
  3. Zasady dokumentowania działań doradczych.
  4. Podsumowanie informacji na temat osób odpowiedzialnych za realizację, terminów, podmiotów, z którymi szkoła współpracuje przy realizacji doradztwa zawodowego.
  5. Zapoznanie uczestników z aktualnymi narzędziami doradztwa zawodowego – prezentacja nowoczesnych metod i narzędzi wspierających uczniów w wyborze ścieżki edukacyjno-zawodowej.
  6. Korzystanie z testów i kwestionariuszy zawodowych oraz innych narzędzi diagnostycznych. Zasoby dostępne nieodpłatnie.
  7. Budowanie umiejętności komunikacyjnych i motywacyjnych doradców – praca nad technikami motywowania uczniów do samorozwoju i świadomego wyboru kariery
  8. Omówienie metod angażowania rodziców oraz organizacji zewnętrznych takich jak lokalni pracodawcy, w kształtowaniu ścieżek kariery uczniów.
  9. Praktyczne ćwiczenia z tworzenia i stosowania materiałów doradczych – warsztatowa praca nad tworzeniem narzędzi, takich jak formularze, prezentacje i scenariusze rozmów doradczych.
  10. Przykłady zastosowania AI w szkolnym doradztwie zawodowym, wykorzystanie do tworzenia CV, podsumowywania profilu zawodowego.
  11. Podsumowanie zagadnień szkoleniowych.
  12. Odpowiedzi na ewentualne pytania uczestników.

METODY I FORMY PRACY:

  • Metody: wykład, pokaz, dyskusja.
  • Formy: webinar, prezentacja multimedialna, wirtualna tablica współdzielona, chat, narzędzie sztucznej inteligencji

MATERIAŁY DLA UCZESTNIKÓW

  • Prezentacja multimedialna
  • Szczegółowy program szkolenia

DLACZEGO WARTO?

Szkolenie nie tylko systematyzuje wiedzę z zakresu doradztwa zawodowego, ale także dostarcza praktycznych narzędzi i metod, które sprawdzą się w codziennej pracy w szkole. Donata Dzimińska zapewni inspirację oraz przykłady, jak skutecznie realizować doradztwo zawodowe, by było ono wartościowe dla uczniów.

Zapisz się już dziś i dołącz do grona uczestników, którzy chcą efektywnie wprowadzać doradztwo zawodowe w swoich szkołach!


    Informacje o prowadzącej: Donata Dzimińska

    Szkolenie poprowadzi Donata Dzimińska – doświadczona certyfikowana trenerka z 25-letnim stażem pracy w roli nauczyciela, doradcy zawodowego i wykładowcy. Pani Donata specjalizuje się w technologii informacyjnej, pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz doradztwie zawodowym. Ukończyła liczne studia podyplomowe, m.in. z zakresu doradztwa zawodowego, zarządzania zasobami ludzkimi oraz edukacji włączającej, a także posiada szerokie doświadczenie w pracy z uczniami oraz nauczycielami.

    Jak się zapisać?

    1. Kliknij przycisk ZAMÓW.
    2. Wprowadź swoje dane i dokonaj płatności.
    3. Otrzymasz e-mail z potwierdzeniem i linkiem do szkolenia.

    UWAGA! Jeżeli na fakturze mają znaleźć się dodatkowe dane, np. ODBIORCA, to prosimy podać niezbędne informacje w polu „komentarz do zamówienia”.
    Wystawiamy również faktury z odroczonym terminem płatności

    ZAMÓWIENIE DLA SZKÓŁ
    Faktura z odroczonym terminem płatności:
    >>   FORMULARZ   <<
    kontakt: 501 654 274, kontakt@nowoczesna-edukacja.pl

    Zamówienie

    Kategorie:

    159.00

    PLN

    315.00

    PLN

    Zamów